05.05.2020

ПОРАДИ БАТЬКАМ В ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ З ФІЗИЧНОЇ

КУЛЬТУРИ ВДОМА

 

1.    Підтримуйте інтерес дитини до занять фізичною культурою, у жодному разі не проявляйте зневагу до фізичного розвитку. Як ви ставитеся до заняття фізкультурою так і дитина буде до неї відноситися.

2.    Всебічно підтримуйте в своїй дитині високу самооцінку, заохочуйте  будь – яке її досягнення, і у відповідь ви отримаєте ще більше зусиль. Висока самооцінка – це великий стимул для виконання любих завдань. Будь то допомога по господарству, або ранкова зарядка. Витримуйте єдину лінію поведінки обох батьків, не допускайте протилежних розпоряджень ( мама – « вистачить бігати», тато – « побігай ще трішки»).

3.    Спостерігайте за поведінкою і станом своєї дитини під час виконання фізичних вправ, спробуйте зрозуміти , чому дитина вередує, відмовляється виконувати найпростіші вправи. Можливо вона погано почувається.

4.    У жодному разі не наполягайте на продовженні тренування, якщо дитина відмовляється. З’ясуйте причину такої поведінки, виправте її, а потім продовжуйте.

5.    Не сваріть свою дитину за тимчасові невдачі. Пам’ятайте: дитина тільки вчиться. А той хто вчиться завжди допускає помилки.

6.    Рахуйтеся з індивідуальними пріоритетами своєї дитини. Не нав’язуйте їй своїх нездійснених мрій дитинства. Якщо дитина обрала той чи інший інвентар не суперечте їй.

7.    Не змінюйте дуже часто комплекс вправ . Нехай дитина добре засвоїть вивчене.

8.    Вимагайте від дитини культури виконання фізичних вправ. Не дозволяйте виконувати аби як.

9.    Не перенавантажуйте дитину, враховуйте її вік, настрій, бажання. Не застосовуйте до неї суворих заходів, намагайтесь привчати її до фізичної культури власним прикладом.

10.Пам’ятайте три непорушні правила у вихованні дитини: розуміння, любов і терпіння.

 

 

 

21.04.2020

Запрошуємо батьків цікаво та з користю провести час разом з малюками. Разом робіть зарядку.

 

 

 

Сидячи вдома на карантині можна більше часу приділити дітям і навчити їх, та й себе, гарним звичкам. Заняття фізичними вправами – одна з них. Тим паче, на час карантину спортивні та фітнес-зали закриті, а діти не відвідують заняття фізкультури.

 

Наприклад, такі зарядки – під музику та з піснями – є на каналі “З любов’ю до дітей”.

https://www.youtube.com/user/SonechkoProject

Я раджу розпочинати день із ранкової гімнастики. Вона зарядить ваш організм енергією на весь день, прискорить перехід від сну до активності, активізує циркуляцію крові в судинах, а отже, — органи і системи отримають більше кисню, підвищить імунітет, тонізує м’язову і нервову системи та покращить настрій.

Ранкову зарядку слід робити систематично як дорослим, так і дітям. Багато часу вона не забере. 10-15 хвилин — і ваш організм буде бадьорим, а настрій — піднесеним.

Прокинувшись вранці, подумайте, що цей день буде гарним і багатим на радісні події, подумки побажайте всім щастя, не кваплячись, встаньте з ліжка, вмийте обличчя, випийте склянку простої води і — на зарядку. Виконувати вправи потрібно на свіжому повітрі або з відкритим вікном.

Включаємо вправи на гнучкість, рухливі, дихальні, на всі групи м’язів зверху вниз. Починаємо з м’язів шиї, далі переходимо до м’язів плечей і рук, вправи для тулуба, і, нарешті, вправи для ніг. Кожну вправу повторюємо від 5 до 10 разів. Під час виконання вправ не забуваємо про правильне дихання. І якщо під час зарядки ви задихаєтесь, це означає, що вправи ви робите неправильно. Не варто робити над собою ніяких зусиль і перетворювати зарядку на ранкові тренування. Мета її — пробудити організм від сну, підвищити загальний тонус організму.

Закінчити зарядку слід водними процедурами: душем чи вологим обтиранням. Вони допоможуть тримати тіло в чистоті і послужать надійним засобом загартування організму.

16.04.2020
Веселі танцювальні вправи для дуже енергійних

 

 

Насправді в Мережі можна знайти багато прикладів вправ для занять з дітьми. Є навіть веселі танцювальні вправи для дуже енергійних, як на англомовному ютуб-каналі «GoNoodle | Get Moving», та спокійніші на «Cosmic Kids Yoga». Головне – бажання.

 

Руханки і фізкультхвилинки для дітей:

https://www.youtube.com/watch?v=7pGnVGCLSsk&list=PLElG6fwk_0UmWfbppU9Y_Qp8kOGDOvfDs

Малюки від природи володіють грацією та свободою тіла. Енергійні, рухливі, вони всю свою поведінку проявляють через рухи. Дорослі частенько заздрять малюкам, мовляв, скільки у тієї дитини енергії, постійно бігає, стрибає! Звідки стільки сил?

Чим менша за віком дитина, тим більше свободи й легкості в її тілі. Від самого народження всю інформацію про оточуючий світ дитина отримує через тілесні відчуття. На різних частинах тіла знаходяться зони, що «запам’ятовують» на все життя позитивний та негативний досвід спілкування зі світом. Недаремно вважається, що пам’ять тіла найміцніша.