Формуємо домашню аптечку для дитини

У кожному домі має бути аптечка. А якщо в сім’ї є дитина, для неї слід сформувати окрему аптечку. Наповнюючи її, батьки часто вдаються до крайнощів: або надмірно набивають її лікарськими препаратами, або обмежуються брильянтовим зеленим і ватою. Що має містити домашня аптечка для дитини? Як правильно зберігати медикаменти?

 

Трапляється, що до приходу лікаря батькам потрібно самостійно полегшити біль або знизити високу температуру дитини. Для цього вони мають швидко й правильно дібрати відповідні лікарські препарати. Адже від своєчасності надання допомоги залежить здоров’я дитини, а інколи і її життя. Оскільки в такі моменти ніколи бігти до аптеки, під рукою має бути домашня аптечка.

 

 

Що слід урахувати під час наповнення аптечки

Обираючи різні за призначенням лікарські препарати та вироби медичного призначення, потрібно враховувати вік і особливості здоров’я дитини. Їй не слід давати лікарські препарати, призначені для дорослих, адже деякі з них заборонено приймати дітям, а деякі — мають чітке вікове обмеження. Також не варто збільшувати дозування ліків, аби прискорити одужання. Це може призвести до отруєння.

Усі лікарські препарати та вироби медичного призначення ліпше зберігати разом, за винятком лікарських препаратів, які потребують особливих умов зберігання, зокрема зберігання за низької температури (у холодильнику).

 

 

Які лікарські препарати має містити

У дитячій аптечці обов’язково мають бути жарознижувальні препарати — сиропи або свічки. Жарознижувальні свічки, зокрема цефекон, ефералган, як і більшість супозиторіїв, необхідно зберігати у холодильнику.

Жарознижувальні сиропи, як-от нурофен, панадол, основою яких є переважно парацетамол або ібупрофен, швидко полегшують
стан дитини. Їх зберігають за кімнатної температури.

Для полегшення симптомів грипу або гострої респіраторної вірусної інфекції застосовують лікарські препарати від кашлю, нежитю, болю в горлі, що мають різні форми випуску — таблетки та капсули, краплі та спреї, настоянки та розчини для полоскання. Оскільки настоянки містять етиловий спирт, то більшість із них зберігають у захищеному від світла місці у флаконах із темного скла.

У разі появи ускладнень захворювання лікар може призначити дитині антибіотики, які слід приймати протягом визначеного строку. Їх зберігають у заводській упаковці за кімнатної температури, якщо немає інших вказівок на етикетці або в інструкції із застосування.

Також варто покласти до аптечки но-шпу — спазмолітичний препарат. Но-шпа не потребує особливих умов зберігання.

У дитячій аптечці обов’язково мають бути лікарські препарати, які застосовують у разі захворювань шлунково-кишкового тракту, зокрема патологічних станів, що їх супроводжують: діареї, нудоти тощо. Застосовують такі препарати, як смекта й регідрон у пакетиках, а також активоване вугілля. Готові розчини смекти або регідрону слід зберігати у холодильнику не більше 24 год.

Активоване вугілля як адсорбент вживають із розрахунку одна таблетка на 10 кг ваги. Оскільки цей препарат поглинає вологу з повітря, його необхідно зберігати в сухому місці.

У пригоді стануть й антигістамінні препарати, зокрема кларитин, супрастин, для усунення симптомів алергії, які можуть виникнути в разі вживання деяких продуктів харчування, лікарських препаратів або укусів комах.

Для невідкладної обробки подряпин, саден, порізів застосовують розчин йоду, розчин брильянтового зеленого, перекис водню, слабкий розчин калію перманганату.

Розчин йоду та перекис водню бажано зберігати у прохолодному місці, калію перманганат — у місці, захищеному від світла, у герметично закритій тарі.

Для зменшення болю та запобігання утворенню пухирів у разі термічних або сонячних опіків використовують пантенол у формі спрея. Усі спреї необхідно зберігати якнайдалі від джерел тепла.

 

 

Які вироби медичного призначення мають бути

У дитячій аптечці завжди мають бути чисті піпетки, дозатори, гумові груші, термометр. Оптимально використовувати електронний термометр — він практичний, зручний і безпечний. Але якщо користуватися звичайним ртутним, то його слід зберігати у пластмасовому або картонному футлярі.

Окрім того, знадобляться вата, ватні палички, стерильні та нестерильні бинти різних розмірів, еластичний бинт, бактерицидний пластир.

Про всяк випадок у дитячу аптечку варто покласти джгут. Для відкриття упаковок та відрізання бинтів і марлі стануть у пригоді й маленькі гострі ножиці.

Якщо наповнити дитячу аптечку зазначеними лікарськими препаратами та виробами медичного призначення, вона вийде доволі об’ємна. Однак у критичний момент вона може стати рятівною паличкою для батьків.

 

За матеріалами газети "Дошкілля.UA"